МЦ Дерма София - ул."Бяло поле"№3, Бизнес Център Комфорт - ет. 2
Дермалните филъри на основата на хиалуроновата киселина са най-често използваните филъри в естетичната медицина.
Виж повече за хиалуронова киселина и хиалуронови филъри тук
Хиалуронидазата е ензим, който се инжектира във въпросната област и разгражда поставения преди това хиалуронов филър.
Хиалуронидазата може да се инжектира незабавно при съдов инцидент по време на поставяне на филър или месеци или дори години по-късно при нужда.
Поставянето на хиалуронидаза е също толкова важно и отговорно, колкото и поставянето на самия филър, така че се убедете, че лекарят, който сте избрали знае как да реши проблема, тъй както знае и как да го избегне на първо място.
Резултатите от поставянето на хиалуронидаза се виждат в рамките на часове, а продуктът ще изчезне до 24-48 часа. Това е друга причина да изберете хиалуронов филър, ако не сте сигурни какво да очаквате след процедурата.
Броят сесии на инжектиране на хиалуронидаза ще варира в зависимост от количеството филър, което трябва да бъде разградено и проблема, който е наложил разграждането.
Хиалуронидазата може да бъде инжектирана няколко пъти в ниски дози с цел да се разгради само излишната част от филъра и той да се запази до положение, което е приемливо за вас.
Също така може да бъде инжектирана в по-висока доза, ако целим пълното разграждане на филъра.
Разграждането е винаги много меко и плавно, почти невидимо в началото, разбира се това зависи и от вида продукт хиалуронидаза.
При поставянето на хиалуронидаза са възможни алергични реакции.
Ако състоянието не изисква спешност, винаги трябва да бъде направена проба за чувствителност и да бъдат взети мерки за избягване на възможни алергични реакции.
Независимо, че ефекта е налице още в първите 2-3 дни след поставянето на хиалуронидаза е желателно да се изчакат поне 2 седмици до поставянето на нов филър в същата зона, за да се избегне разграждането и на новият продукт.
ПРОДУКТ – DESINFILTRAL
За повече информация се свържете с Д-р Данчева – 0894 33 96 96